Towarowa 21, 84-230 Rumia

Wykwalifikowana kadra

WYKWALIFIKOWANA KADRA

W naszej placówce zatrudniamy tylko i wyłącznie wykwalifikowane osoby., natomiast samo wykształcenie kadry nie jest wyznacznikiem jakości naszej pracy. Oprócz wysokich kwalifikacji, nasz zespół to również pasja, zaangażowanie, empatia i doświadczenie. Otaczamy opieką i zrozumieniem nie tylko dzieci, bo za każdym dzieckiem stoi rodzic, który w naszym społeczeństwie odgrywa równie ważną rolę.

Katarzyna Schimmelpfenig

Nauczyciel Wspomagający, Oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła Wczesną Edukację i Oligofrenopedagogikę oraz Pedagogikę Specjalną ze specjalnością Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Na co dzień Pracuje w Niepublicznym Przedszkolu Kraina Bajek z Grupą Integracyjną jako nauczyciel wspomagający.

Pani Kasia o sobie: Praca w Krainie Bajek daje mi dużo satysfakcji, ponieważ robię to co lubię i traktuje to jak pasję. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi uczy pogody ducha, radości, odwagi, cierpliwości, zachwytu nad drobiazgami, a także zdrowego spojrzenia na świat i drugiego człowieka oraz uczy wyzbycia się ze schematu życia codziennego.

Weronika Szymerowska

Wychowawca w Starszej Grupie „Gumisie”

Absolwentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika z Niepełnosprawnością Intelektualną. W trakcie studiów uczęszczała na kursy „ Terapia Ręki motoryki małej I i II stopnia Diagnoza – Terapia – Masaż”, „Wspomaganie koncentracji uwagi u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”, „Przedszkolaki z problemami społeczno – emocjonalnymi” oraz kursy taneczne „Dyscyplina bez nakazów”, „Klanza”.

Pani Weronika o sobie: Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, pogodną i troskliwą. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, ponieważ robię to co lubię, sprawia, że każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy i pełen wrażeń. Mojm celew w codziennej pracy jest poszerzanie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie ich zainteresowań jak również rozbudzanie ciekawości świata.

Monika Milewczyk

W Niepublicznym Przedszkolu „Kraina Bajek” z Grupą Integracyjną pracuje na stanowisku pomocy w grupie.

Aktualnie poszerza swoją wiedzę z zakresu pedagogiki podczas studiów w WSB na kierunku Pedagogika o specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z Nauczaniem Języka Angielskiego.

Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i zaangażowania. Praca z dziećmi jest dla niej źródłem wielkiej radości.

Sylwia Jarzembek

Logopeda

Absolwentka Logopedii na UG ukończyła Podyplomowe Studia przy UG Surdologopedyczne oraz Podyplomowe Studia Neurologopedyczne przy UAM w poznaniu. Uczestniczyła w szkoleniach w zakresie terapii ręki, metody werbo – tonalnej, programowania języka, symultaniczno – sekwencyjnej nauki czytania, terapii sygmatyzmu międzyzębowego oraz terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Pani Sywlia o sobie: Praca z dziećmi jest ogromną radością oraz daje mi dużo satysfakcji.

Aneta Starczewska

Absolwentka WSTIH w Gdańsku, uczestniczka kursów i szkoleń administracyjno – kadrowych, certyfikowany Dogoterapeuta. Z placówką związana od pierwszego dnia jej istnienia jako Zastępca Dyrektora ds. administracyjnych.

Ogromna sympatia do dzieci i zwierząt przerodziła się w pomysł na wykorzystanie tego potencjału do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi jako Dogoterapeuta.
W swojej pracy kieruje się wysokim poziomem empatii oraz zrozumienia względem swoich podopiecznych. Cechuje ją sumienność w wykonywaniu swoich obowiązków, cierpliwość, wrażliwość oraz kreatywność.

Jak sama mówi wielozadaniowa praca w Naszym Przedszkolu pozwala jej na spełnianie się zawodowo i czerpanie radości z każdego dnia spędzonego w Krainie Bajek.

Angelika Pawlina

Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku.

Pomysł założenia przedszkola zrodził się w jej głowie kiedy była jeszcze w Liceum Ogólnokształcącym.

Jak sama mówi: Krainę Bajek tworzy kadra przedszkola, dzieci oraz ich rodzice, a ja jestem tam od spraw organizacyjnych i formalnych. Jest osobą niezywkle empatyczną, zawsze uśmiechnięta i optymistyczną.

Alicja Sitniewska

Terapeuta Integracji Sensorycznej, Logopeda i Wicedyrektor Przedszkola.

Pani Alicja jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła Podyplomowe Studium Logopedyczne oraz Oligofrenopedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim. Certyfikat Terapeuty Integracji Sensorycznej uzyskała w 2012 roku. Uczestniczyła w kursach i szkoleniach zarówno z logopedii, jak i integracji sensorycznej min: „Wczesna terapia logopedyczna. Zaburzenia mowy i funkcji pokarmowych, diagnoza oraz terapia logopedyczna małego dziecka od 0 do 4 r. .ż.”, Kontakt, komunikacja, zabawa, jako podstawa pracy terapeutycznej z małym dzieckiem ze spektrum autyzmu”, „Manipulacje ustno – twarzowe oraz terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych”, „Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym”, „Terapia logopedyczna małego dziecka z autyzmem”, „Diagnoza i terapia dziecka z opóźnionym rozwojem mowy”, „Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne”, I stopień Systemu Językowo-Migowego”, „Diagnoza procesów SI”, „Stymulacja przedsionkowa z włączeniem pracy systemy wzrokowego i słuchowego”. Uczestniczyła również w licznych konferencjach o tej tematyce. W planach Pani Alicji jest rozpoczęcie podyplomowych studiów z zakresu Wczesnej Interwencji Logopedycznej oraz III-stopniowego szkolenia z Terapii Behawioralnej.

Pani Ala podczas pracy daje z siebie wszystko, wykorzystując w trakcie zajęć nie tylko swoją wiedzę, ale także kreatywność, a wysokie pokłady empatii i zrozumienia w stosunku do podopiecznych pozwalają na indywidualne i spersonalizowane podejście do każdego dziecka. Każde zajęcia z Panią Alą, to nie tylko terapia, ale także niesamowita zabawa.

Magdalena Fierka

psycholog, nauczyciel wspomagający

Psycholog, terapeuta i entuzjastka pracy z dziećmi. Magister Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Specjalna. Od 2016 roku pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami mowy oraz zaburzeniami zachowania. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku oraz w Pracowni Diagnozy i Terapii Dziecka w Gdańsku. Swoją wiedzę aktualizuje na licznych szkoleniach oraz konferencjach. Warsztat pracy wzbogaca odwiedzajac ośrodki pracujące z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi w Polsce oraz w Norwegii.

W swojej pracy kieruje się słowami Jana Korczaka: „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do do szacunku. Nie ma dzieci. Są ludzie.”

10

Lat doświadczenia

15

Nauczycieli

257

Zadowolonych absolwentów

Skontaktuj się z nami

Adres:
Towarowa 21, 84-230 Rumia

Telefon:
Tel. 600228551
Tel. 660032866

ikona-social-media-png